KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14752002
nr 1475 2002
Tyra Lundgren
(1897-1979), Sverige
Pastell, Stilleben. Signerad. 20x27cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm
Tyra Lundgren, svensk målare, skulptör, keramiker och glaskonstnär, född 1897, död 1979.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:02:47
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Tyra Lundgren
Läs mer om Tyra Lundgren